158 kez görüntülendi
Ürün Açıklaması

Marmaris İçmeler, Bayır köyü, Selimiye, Bozburun, Hisarönü (kız kumu) Turu

Yarım günlük turumuz olan Marmaris İçmeler, Bayır köyü, Selimiye, Bozburun, Hisarönü (kız kumu) Turu Marmaris'e gelen tüm  misafirlerimize bu bölgede görülmesi gereken tüm güzelikleri beraber keşfetmeyi planlamaktır. Bu bölgeler hakkındaki bilgiler alt tarafta Belirtilmiştir.

İÇMELER

İçmeler, Marmaris’in bir beldesidir. Bu yüzden de ulaşım Marmaris’in merkezinden sağlanabilir. İçmeler ve Marmaris merkez arasında 8 km bulunmaktadır. Bu da yaklaşık olarak 10 dakikalık bir mesafe olduğu anlamına gelmektedir. Gün içinde merkezden kalkan otobüsler, 15-20 dakika içerisinde İçmeler’e ulaşmaktadır. Otobüsler, gece dahil gün boyunca vardır. Marmaris’e ulaşmak için ise otobüse binilebilir. Otobüsler İstanbul’dan 13 saatte, İzmir’den 5 saatte ve Ankara’dan 10 saatte Marmaris’e ulaşmaktadır. Ayrıca uçak yolculuğu tercih edilerek Marmaris’e en yakın mesafede bulunan Dalaman Havalimanı’na da inilebilir. Havalimanından transfer veya servis hizmetleri mevcuttur.

SELİMİYE

Marmaris’te mutlaka görülmesi gereken noktalardan biri olan Selimiye temelde bir koydur. Bodrum Marmaris arasında mavi yolculuk yapan teknelerin mutlaka uğradıkları bu koy, merkeze yaklaşık olarak 1 saat uzaklıkta bulunur. Tertemiz denizi durgun söyle dikkat çeken bir nokta olan Selimiye, yaz tatili denildiğinde akla gelen ülkelerden biri olması sebebiyle de dikkat çekiyor. Kumlu bir plaja sahip olan Selimiye’de konaklama şansı yakalayacaksın çeşitli otellerde pansiyonda yer alıyor. Yaz aylarında oldukça kalabalık olan Selimiye’de konaklamak istiyorsanız rezervasyonunuzu mutlaka önceden gerçekleştirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde yer bulmanız oldukça zor olabilir. İskele etrafında pek çok farklı lokantada bulunuyor. Böylelikle günübirlik seyahatlerimiz içinde yeme içme ihtiyacını karşılayabilir ve keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

HİSARÖNÜ

Marmaris’in sakin tatil beldelerinden biri olan Hisarönü, yaz aylarında bile bunaltıcı bir kalabalıkta değildir. Marmaris’in güney batısında yer alan ve oldukça popüler olmasına rağmen kalabalık turist gruplarına ayarlayabilecek altyapıya sahip olan Hisarönü oldukça güzel bir beldedir. Kalabalık turist gruplarına rağmen sakin kalmayı başarmasının en önemli özelliği ise bölgede bulunan diğer beldelere nazaran daha büyük olmasıdır. Marmaris Datça yolunun 22. kilometresinden itibaren görebileceğiniz Hisarönü tabelası, ulaşım konusunda sizlere yardımcı oluyor. Doğal güzellikleri ve eşsiz manzaraları ile misafirlerini büyüleyen hisar Hisarönü  denizi ve kumu kiremit rengini andıran bir plaja sahip. Sakin bir tatil tercih edenlerin seçenekleri olan Hisarönü pek çok farklı otel ve işletmede içerisinde yer veriyor. Temiz havasının ve suyunu ise astım ve kalp hastaları için şifa olduğu biliniyor.

BOZBURUN

Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer alan Bozburun bir tatil beldesi olarak biliniyor. İlçe merkezine 45 km mesafede yer olan Bozburun Yarımadası, Marmaris’e gelenlerin mutlaka uğraması gereken yerlerden biri. Eğer Bozburun Yarımadasına hava yoluyla ulaşmak istiyorsanız Dalaman Havalimanını tercih edebilirsiniz. Yaklaşık 150 km uzaklıkta bulunan havalimanına servis ya da toplu taşım araçları ile ulaşım sağlamak mümkündür. Bozburun Yarımadasında konaklayabileceğiniz birçok farklı işletme bulunuyor. Oteller ve pansiyonların bazıları havalimanına ulaşım için ziyaretçilerine özel olarak kendi servisleri ile hizmet sunuyor. Eşsiz doğası, unutulmaz manzaralar ile görenlerin bir daha aklından çıkaramayacağı güzellikleri ile mutlaka görülmesi gereken Bozburun Yarımadası, içerisinde bulunan işletmeler sayesinde konforlu ve keyifli bir tatil yapmanız mümkün hale getiriyor.

 

BAYIR KÖYÜ

Ünlü Türk Seyyah Evliya Çelebi’nin “Geçit vermez, her türlü vahşi hayvanın yaşadığı dağlar” diye sözünü ettiği, “Saklıköy’ ismiyle de TV dizisine ev sahipliği yaptığı Marmaris’in bir dağ köyüdür Bayır. Yaklaşık 2 bin yıllık olduğu söylenen Anıtsal Çınar Ağacı, köyün sembolüdür. Tatilciler ve gezginler, dev çınarın gölgesinde, dinlenmek, yöreye has bitkisel çaylar, ayran içmek, gözleme yemek için mola verirler. Anıt ağacın etrafındaki dükkanlarda da köye has kavrulmuş yer fıstığı, çam balı, keçiboynuzu pekmezi satılmaktadır. Köylüsünün geçimini ormancılık, arıcılık ile defne, kekik ve adaçayı yetiştiriciliğinden sağladığı Bayır’ın 2 kilometre doğusunda antik Syrna kentinin kalıntıları bulunmaktadır. Dağ köyü olmasına rağmen Bayır, Çiftlik Koyu, Orhaniye, Turgut ve Selimiye sahillerine ise oldukça yakın mesafededir.

 

Etkinlik Günleri

Pazar,Pazartesi,Salı,Çarşamba,Perşembe,Cuma,Cumartesi
Fiyata Dahil Olanlar
  • Transfer Rehberlik Hizmeti
Fiyata Dahil Olmayanlar
  • Yiyecek ve İçecekler
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0
Henüz yorum yapılmamış.İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
BİR YORUM YAZIN
Bu ürün hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
REZERVASYON YAP
0
Sepetinizde Ürün bulunmamakdadır.