10326 kez görüntülendi
Ürün Açıklaması

Marmaris Yunus Parkı

Son dönemlerde en fazla araştırma yapılan konulardan bir tanesi olan Marmaris dolphin park tour sayesinde dünyanın en sevimli canlılarından bir tanesi olan yunuslar ile daha öncesinde hiç olmadığı kadar muhteşem bir şekilde zaman geçirme imkanına erişmiş olacaksınız. Bu park Marmaris’in 10 dakikalık uzaklığında yer almasının yanı sıra Avrupa’nın ilk açık deniz yunus parkı olma özelliğine sahiptir. Parkın teme kullanım amacı ise engelli çocuklara terapi uygulayarak onlar ile gerek eğlenceli gerekse davranışsal aktiviteler yaşamaktır. Bununla beraber eğitim amacı ile de kullanılmakta olan Marmaris yunus parkı, insanların daha öncesinde olmadığı kadar eğlenceli bir şekilde zaman geçirmelerine imkan tanımaktadır. Bu merkezde 3 tane eğitimli yunus bulunmakta. Böylece çocuklar hiçbir şekilde korkmadan zamanlarını bu yunuslar ile geçirme imkanına erişmiş olurlar.

Yunuslar ile Rehabilitasyon

Özellikle son dönemlerde sıklıkla kullanılmakta olan yunuslar ile terapi, temelde alternatif bir terapi türüdür. Yapılmakta olan araştırmalar sonrasında da görülebileceği üzere 3 ila 16 yaş arasında bulunan çocuklarda yunuslar ile yapılan terapilerin oldukça önemli sonuçları beraberinde getirdiği saptanmıştır. Başta down sendromu olmak üzere atipik, otizm, Asperger Sendromu, konuşma bozuklukları, kronik yorgunluk sendromu, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, beyin felci, sinir sisteminin organik çöküşünden ötürü oluşan rahatsızlıklar, çeşitli travmalardan sonra oluşacak olan stres sendromu konusunda düzenli bir şekilde yapılacak olan Marmaris yunus parkı bünyesindeki terapiler ile oldukça başarılı sonuçlar elde edilmiş olacaktır.

Marmaris Yunus Parkında Tur Programı

İnsanların büyük bir kısmı Marmaris yunus parkı adresini bulmaları oldukça kolaydır. Dolaysıyla parka gelmek isteyen herkes, Marmaris merkezinden buraya tahmin ettiklerinden çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirler. Üstelik Marmaris yunus parkı fiyatı da oldukça uygundur. Yani turun yapılmaya başlandığı dönemlerde insanlar tek başlarına ya da sevdikleri ile beraber burada diledikleri gibi zaman geçirebilirler. Yılın belirli aralıklarında düzenlenmekte olan Marmaris yunus parkı turu, günlük olarak 5 seans gerçekleştiriliyor. Her bir seansın süresi ise ortalama 40 dakikadır. Bu seanslar yalnızca izleme olarak gerçekleştirilmiyor. Bununla beraber isteyenler yunuslar ile beraber diledikleri gibi yüzebiliyorlar.Misafirler Marmaris İçmeler yunus parkı programı bünyesinde içerisinde bulundukları otellerden ve apartlardan alınarak yunus parkına getirilecektir. Dolaysıyla tur ile buraya gelineceği zaman Marmaris yunus parkı adresi ile alakalı araştırmalar yapmak zorunda da kalınmayacaktır. Pek çok kişi yunus parkına gelmek istedikleri halde yunuslardan ve onların kendilerine saldırabileceklerini düşündüklerinden ötürü tura katılamıyorlar. Halbuki burada yer alan yunusların tamamı profesyonel olarak eğitmenler tarafından eğitilmiştir. Bundan dolayı insanların bu konuda akıllarında herhangi bir soru işareti kalmasına da gerek yoktur. Kendilerini tamamen yunuslar ile eğlenmeye odaklayabilirler. Hemen herkesin de bildiği üzere yunuslar çocuklar için harika bir oyun arkadaşıdır.

Çocuklar Marmaris yunus parkı içerisinde bir yandan eğlenirken diğer bir yandan ise hayvan sevgisi ile dolup taşacaklar. Bu tura katılmak için bir yaş sınırı bulunmamakta. Yani her yaşta insan dilediği zaman buraya gelerek zamanını doyasıya keyif ile geçirebilir. Üstelik burada her yaştan çocuk adına farklı programlar rahatlıkla uygulanmaktadır. Dolaysıyla anne babalar çocukları ile keyifli ve bir o kadar etkili zamanlar geçirmek istedikleri zaman hiçbir sorun yaşanmadan turumuza katılabilirler. Bir kere katılmaları sonrasında ise burayı o kadar beğenecekler ki daha sonrasında tekrarda buraya gelmek ve yunuslar ile buluşmak isteyecekler.Yunuslar, dünyadaki en akıllı hayvan olarak bilinmektedir. Ancak akıllı olmalarının yanı sıra oldukça insan canlısıdırlar. Yani onlar ile zaman geçirmek istediğiniz zaman bu durum onları çok memnun edecek ve tüm sevimlilikleri ile sizin yanınıza gelecektirler. Sizin onlar ile zaman geçirmek istediğinizi anladıkları zaman bundan oldukça memnun kalacaktırlar. Marmaris İçmeler yunus parkı bünyesindeki yunuslar ve eğitmenler; tur kapsamı boyunca sizler ile muhteşem zamanlar geçirecekler. Böylece siz de yunus parkından birbirinden güzel anılar ile ayrılmış olacaksınız.

Tur Detayları

İnsanların Marmaris yunus parkına gelirken dikkat etmeleri gereken birkaç küçük ayrıntı bulunmakta. Bunların başında Marmaris yunus parkı fiyatı içerisine yapılacak olan sigortalar başta olmak üzere tüm transfer işlemleri, yunuslar ile yüzme programı, yunus parkına giriş ücreti dahil olacaktır. Böylece gelecek olan misafirler, yalnızca tur için paralarını ödedikten sonra ekstra bir ödeme yapmadan zamanları diledikleri gibi geçirmiş olacaklar. Tura 6 yaş ve üstü çocuklar getirilebilmektedir. Bu durum başta güvenlik olmak üzere pek çok farklı konudan ötürü önemlidir. 6 ila 10 yaş aralığındaki çocuklar tura katılmak istedikleri zaman bunun için ebeveynlerinin yanlarında olması gerekmektedir. Aksi halde tura katılmaları mümkün olmayacaktır. Burada yaşanacak olan güzel anılarını ölümsüzleştirmek isteyenlerin ise yanlarında fotoğraf makinesi, kamera gibi şeyler getirmeleri önemlidir. Ancak bunları getirmemiş olanlar dert etmesin çünkü burada yer alan profesyonel fotoğrafçılar, tura katılacak olan kişilerin en güzel pozlarını çekerek anıları ölümsüzleştirmiş olacaktır.

 

 

Video

Etkinlik Günleri

Pazar,Pazartesi,Salı,Çarşamba,Perşembe,Cuma,Cumartesi
Fiyata Dahil Olanlar
  • Transfer
  • Sigorta
Fiyata Dahil Olmayanlar
  • Detayları lütfen sorunuz
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0
Henüz yorum yapılmamış.İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
BİR YORUM YAZIN
Bu ürün hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
REZERVASYON YAP
0
Sepetinizde Ürün bulunmamakdadır.