10085 kez görüntülendi
Ürün Açıklaması

Marmaris Kleopatra Sedir ada Turu

Marmaris’in her bir bölgesi oldukça farklı güzelliklere sahip. Böyle olunca da buraya gelen insanlar; birbirinden farklı yerleri gezerek zamanlarını daha öncesinde olmadığı kadar güzel bir şekilde geçirmiş oluyorlar. Şimdilerde ise Marmaris’e gelen insanlar, buradaki güzellikleri profesyonel kişiler eşliğinde gezmek adına turları incelemeye başlıyorlar. Genel olarak bu tur ile beraber Kleopatra plajı başta olmak üzere birçok farklı nokta gezilecek ve buralar ile alakalı detaylı bilgiler elde edilmiş olacaktır. Burada merkezin 16 kilometre kuzeyinde yer alan Kleopatra Adası, yalnızca yerli değil aynı zamanda yabancı turistleri de kendine çekmeyi başarmaktadır. Bu ada ayı zamanda Sedir Adası ismi ile de bilinmektedir. Adanın en güzel özelliklerinden bir tanesi ise altın sarısı kumsalıdır. Zaten bundan dolayı plaja Kleopatra Plajı adı verilmiştir. Geçmiş dönemlerden günümüze kadar gelmiş olan bir rivayete göre zamanında Kleopatra Sedir Adası’na gelerek burada yüzmüştür. Burayı öylesine beğenmiştir ki buradaki plajın kumlarını Kuzey Afrika’dan buraya özel olarak getirtmiştir. Ve burada yer alan plajdaki kumlara bakıldığı zaman görüleceği gibi altın sarısı muhteşem kumları şu an yalnızca Mısır’da bulunmaktadır. Bundan dolayı da rivayetlerin aslında gerçek olduğu da pek çok kişi tarafından düşünülmektedir. Kleopatra turu ile buraya gelecek olan insanlar, plaja bir kere geldikleri zaman havanın muhteşemliği ve plajın kendine has dokusuna hayran kalmakta ve belirli aralıklar ile buraya gelmeyi alışkanlık haline getirmektedir. Üstelik bu tur ile beraber yalnızca muhteşem kumsalda zaman geçirilemeyecektir. Bununla beraber Kleopatra Adası’nın batı kısmında yer alan kalıntıların Roma dönemine ait olduğu bilinmektedir. Dolaysıyla tura katılacak olan insanlar böylece bir yandan kendilerini tatilin güzelliğine bırakırken diğer bir yandan ise tarihin oldukça güzel anılarına da ortak olunacaktır. Adada bulunan antik tiyatro da yine yapımının üzerinden ne kadar fazla zaman geçmiş olursa olsun fark etmez, misafirlerini ağırlamaya devam etmektedir.

Kleopatra Turu Detayları

Misafirlerimiz Kleopatra turunu ekim ve mayıs ayları arasında tercih edebilirler. Bu süre içerisinde her gün yapılmakta olan turlar ile beraber Marmaris’in oldukça güzel koylarını ziyaret edecek ve buralarda dilediğiniz gibi yüzüp güneşlenecek siniz. Tüm gün sürmekte olan turlar ile beraber zamanınızı daha öncesinde olmadığı kadar güzel bir şekilde geçirmenin keyfini doyasıya yaşamış olacaksınız. Sedir Adası Marmaris, bölgenin en güzel bölgelerinden bir tanesi olduğu için tura ne kadar erken başlanırsa, gezilip görülmesi gereken yerler de bir o denli fazla şekilde görme imkanına erişmiş olacaktır. Dolaysıyla sabahın erken saatlerinde misafirlerimizi konaklamakta oldukları otellerden ve apartlardan alıp yaklaşık olarak yarım saatlik bir yolculuk sonrasında teknelere geçiş yapılmaktadır. Tekne öncelikli olarak İnce Kum Plajı sınırlarına gelecek ve burada sizler için yüzme molası verilecektir. Bu aşamada sizlerin yapacağı tek şey turun keyfini çıkartmaya başlamak olacaktır. Güneş ile doyasıya rahatladıktan hemen sonra ise artık sıra Lacivert Koy’a gelecektir. Bu koy, ziyaretçilerine yeşilin ve mavinin her bir tonunu eşsiz şekilde sunmaktadır. Yani buraya geldiğiniz zaman aslında Marmaris hakkında daha öncesinde olmadığı kadar fazla güzelliği görme şansına eriştiğimizin de farkına varacaksınız. Sonraki durak ise Kleopatra Adası. Tarihi Roma dönemine kadar ulaşmakta olan bu adada misafirlerimiz daha öncesinde gitmedikleri kadar tarihi bir gezintiye çıkmış olacaklar. Roma döneminden kalmış olan tapınak, surlar ve amfi tiyatro gezilirken rehberimiz size bunlar ve ada hakkında gerekli olan bilgilerin tamamını verecekler.

Kleopatra Plajı sınırları içerisinde yalnızca yüzmeye izin vardır. Oldukça tarihi ve özel olan bu plajda yürümek ve güneşlenmek yasaklanmıştır. Özel görevliler tarafından korunmakta olan bu alanda bir süre zaman geçirildikten sonra ise artık tura kalındığı yerden devam edilmeye başlanacaktır. Tur içerisinde sizler için verilmiş olacak son yüzme molası ise Fenerli Ada. Burada da yine bölgenin kendine özgü özelliklerini barındıran muhteşem sularda belirtilen şartlarda dilediğiniz gibi güneşlenip yüzme imkanına erişmiş olacaksınız. Turun sona ermesi ile beraber ise turun başlangıcında olduğu gibi misafirlerimiz konaklamakta oldukları otellere ve apartlara bırakılacaktır. Oldukça geniş bir zaman dilimini kapsamakta olan turun her bir aşaması oldukça etkili bir şekilde geçirecektir. Bundan dolayı da Kleopatra turu ile beraber insanlar Marmaris'de daha öncesinde kaç kere gelmiş olurlarsa olsunlar fark etmez daha öncesinde görmedikleri kadar fazla güzelliği görecek, şehrin yalnızca kumsallarını ve muhteşem denizi değil aynı zamanda bölgedeki tarihi güzellikleri daha öncesinde olmadığı kadar güzel bir şekilde görmüş olacaksınız. Bir kere bu tura katılacak olan herkes, daha sonrasında tekrardan aynı güzellikleri görmek adına bu tura katılacak ve böylece zamanlarını düşündüklerinden de keyifli ve etkileyici bir şekilde geçirmiş olacaklar.

Kleopatra Turu’na Katılacak Kişilere Tavsiyeler

Turunu çok daha unutulmaz şekilde geçirmek isteyenler, Marmaris Kleopatra Turu’na katılmadan önce bazı detaylara dikkat edebilirler. Böylece katıldıkları turları unutulmaz anılar ile geçirmiş olurlar. Yapılacak olan tur içerisine başta otel transferleri olmak üzere gerekli olan bütün sigortalar, Sedir Adasına giriş ücreti, öğle yemeği ve rehberlik hizmeti dahildir. Eğer ki 7 yaş altı çocuklarınız ile tura katılmak istiyorsanız, onlar için ücret ödemenize gerek kalmayacaktır. 7 ila 12 yaşları arasında çocuklarınız ile tura katılmayı istiyorsanız, tur fiyatının yarısı kadar ücreti ödemeniz ise yeterli olacaktır. Tura katılırken yanınızda güneş kremi, havlu gibi şeyleri bulundurmayı ihmal etmeyin. Karşılaşacağınız güzellikleri kaydetmek içinse mutlaka fotoğraf makinesi ya da kameranız yanınızda olsun. Böylece turdaki hiçbir güzel detayı kaçırmamış olacak, yanınızda getirmiş olduğunuz cihazlar ile beraber bu anları ölümsüzleştirmeyi başaracaksınız.

Video

Etkinlik Günleri

,Pazartesi,,Çarşamba,,,Cumartesi
Fiyata Dahil Olanlar
  • Transfer
  • Öğle Yemeği
  • klopatra plaj giriş ücreti
Fiyata Dahil Olmayanlar
  • İçecekler
  • DVD ve fotoğraf
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0
Henüz yorum yapılmamış.İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
BİR YORUM YAZIN
Bu ürün hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
REZERVASYON YAP
0
Sepetinizde Ürün bulunmamakdadır.