312 kez görüntülendi
Ürün Açıklaması

MARMARİS TÜPLÜ DALIŞ

Marmaris tüplü dalış turları; yoğun ve stresli hayatımızda bir mola bir kaçamak olarak değerlendirilebileceği gibi kalıcı bir hobi olarak ta yapılabilir. Tüplü dalışlar son yıllara kadar belli kesimin yaptığı spor aktivitesi idi. Lakin günümüzde imkânların artması birçok kişi tarafından tüplü dalışı tercih edilebilir kılmıştır.

Marmaris coğrafi konum olarak Marmaris Akdeniz ve Ege denizinin birleştiği noktada yer almaktadır. Ülkemizde tatil deninde akla gelen ilk mekânlardan biri olma özelliği gerek turizm imkânları gerekse de kültür varlıklarının zenginliği sayesinde sağlanmaktadır. Yüzyıllarca Mısır ve Rodos ticaretinin başkenti olarak görülmüş ve ege bölgesindeki birçok limana rakip olmuştur. Günümüzde coğrafi yapısı olan girintili çıkıntılı kıyısı, iyi korunmuş koyları, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile turizm cenneti haline gelmiştir. Muğla iline bağlı Marmaris ilçesi sadece deniz turizmi ile değil birçok farklı aktiviteye de ev sahipliği yapmaktadır. Ulaşım kolaylığı ve birden fazla tatil imkânı son yıllarda büyük gelişim gösteren turizm sektörünün de gözdesidir.

Marmaris Tatil İmkânları

Tatil her insanın ihtiyacı olan yaşam duraklarıdır. Malumunuz yoğun ve stresli geçen çalışma hayatı tatil ihtiyacını da beraberinde getirmektedir. Her aile yâda birey kendi imkânları ve tatil süresi çerçevesinde planlar yapmaktadır. Gerek toplu ulaşımın kolaylaşması gerekse de tatil mekânlarının çeşitliliği beraberinde rekabeti getirmiş sonuç olarak ta her bütçeye uygun tatil seçenekleri sunulmaya başlanmıştır.Yıllar önce tatil yayla yada deniz turizmi olarak iki alternatif ile değerlendirilse de günümüzde onlarca farklı tatil planları yapacak zenginliğe sahip coğrafyalar bulunmaktadır. Marmaris’te istenen tüm tarzlarda tatil imkânı bulunabilecek mekânlardan biridir. En çok tercih edilenler listesinde ise ilk 3 sırada yer almaktadır. Gelişmenin paralelinde yapılan tesisler her isteğe uygun konfor sunmaktadır.

Tüplü Dalış

Son yıllara kadar tüplü dalış daha çok zengin kişiler tarafından hobi olarak yapılan sporlar arasında idi. Günümüzde mekân ve malzemelerin çeşitliliği sayesinde oluşan ekonomik uygunluk her kesimden insanın tercih etmesine imkân sağlamıştır. Kültür ve coğrafi zenginliğinin dünyadaki birçok ülkeden daha yoğun olan ülkemiz, üç tarafının denizlerle çevrili olması hasebiyle, su sporlarının artmasına imkân sağlamıştır. Doğal yaşamda var olan canlı ve bitki çeşitliliği sayesinde her geçen gün daha da artan tüplü dalış organizasyonları göze çarpmaktadır. Öyle ki tüplü dalış için gerekli tüm malzemeler organizasyon firmaları tarafından karşılanarak bu anlamda da büyük kolaylık sağlanmaktadır. Bu çerçevede her kesimden insan ülkemizin su altı dünyasını keşfe çıkmak için tüplü dalış turlarına ilgiyi her geçen gün daha fazla göstermektedir. Bunun yanı sıra profesyonel olarak tüplü dalış sporunu yapanlar için de Ülkemizin her bölgesinde büyük alanlar ve imkânlar mevcuttur.

Marmaris Tüplü Dalış

Ege ve Akdeniz’in birleşme noktası, turizm cenneti Marmaris Tüplü dalış turları için de en çok tercih edilen mekânlar arasındadır. Kıyıların giriş çıkışlı olması çerçevesinde su altı zenginlikleri korunmuştur. Ayrıca yine doğal hali ile var olan koylar Marmaris’in tüplü dalış için en çok tercih edilenler arasına girmesini sağlamaktadır. Tüplü dalış sporunu profesyonel olarak yapan kişilerin sertifikaları mevcuttur. Peki nasıl olacak derseniz; tüm gerekli malzemeler, profesyonel hocalar tarafından verilecek temel eğitim ve özel gözetmenler eşliğinde sertifikaya ihtiyaç duymadan Marmaris tüplü dalış aktivitesini gerçekleştirmeniz mümkündür. Aynı zamanda CMAS ve PADI Dalış Kursları’mız mevcut olup Bu kurslarımıza katılabilirsiniz. Hemde CMAS ve PADI sertifika alarak profesyonel dalıcı olabilirsiniz. Marmaris tüplü dalış turu sabah 09:00 da başlar ve akşam 17:00 de sonlanır. Bu süre içerisinde 2 kez 20’şer dakikalık dalış gerçekleşir. Her dalış öncesi 30 dakika boyunca profesyonel ve sertifikalı eğitmenler ile temel dalış eğitimleri verilir. Marmaris tüplü dalış Tur fiyatları ise gayet uygun her bütçeyi uygun olduğundan dolayı çok tercih edilmektedir. Dalış esnasında su altının büyülü dünyasını keşfederken, fotoğraf ve video çekmek mümkündür. 5’erlik gruplar halinde yapılan dalışlara yine eğitmenler eşlik ederek yaşanması muhtemel problemlerin de önlemi alınmış olur. Ayrıca her birey sigortalanarak süreç teminat altına alınır.Gün sadece Marmaris dalış organizasyonunda oluşmaz tabiiki. Marmaris’in eşsiz koylarında verilen molalarda yüzme imkânına da kavuşulur. Ayrıca özel menüler ile hazırlanan yiyeceklerde yine tura katılanlara titizlikle sunulur.

Yorucu hayata bir mola, ailenizle, sevdiğinizle eşsiz bir gün geçirmek için muhteşem bir alternatiftir Marmaris tüplü dalış. Sizde unutulmaz bir gün yaşamak su altı zenginliklerinin yanı sıra muhteşem atmosferin de tadını yaşamak istiyorsanız Marmaris tüplü dalış organizasyonları sizleri bekliyor.

 

Video

Etkinlik Günleri

Pazar,Pazartesi,Salı,Çarşamba,Perşembe,Cuma,
Fiyata Dahil Olanlar
  • transfer
  • sigorta
  • ekipman
Fiyata Dahil Olmayanlar
  • DVD ve fotograf
  • içecekler
  • Dondurma
  • Chips
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0
Henüz yorum yapılmamış.İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
BİR YORUM YAZIN
Bu ürün hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
0
Sepetinizde Ürün bulunmamakadır.